• rizdvo
  • natalia-maliarchuk2
  • natalia-maliarchuk

 

 

 

 

 

Наталія Малярчук

Наталія Малярчук народилася у 1963р. Вона виросла, живе і працює у Львові, закінчила Рівненський інститут культури. Замолоду захоплювалася видом мистецтва – Петриківським розписом.* Це народне декоративне малярство сформувалося на Дніпропетровщині в селищі Петриківка. Воно походить від древніх традицій настінних розписів та передає в сучасний світ самобутню культуру Придніпров’я – історичної колиски Запорізького козацтва. Деякі орнаменти збереглися з XVII століття. Самостійно Наталії Малярчук його опанувати не вдалося. Лише  з 2010 року, після закінчення навчання у київської художниці Юлії Рожкової  та  у петриківської майстрині Галини Назаренко вона стала займатись професійно “Петриківкою”.

Художниця малює візерунки, символи, та сюжети на всьому, що потрапляє під руку, — папері, дереві, склі чи шкірі, і компонує свої розписи в інтер’єрі. “Вона дає широкі можливості так спокусливо поєднати реальність природи та власні фантазії”, — вважає мистецтвознавець Наталія Космолінська. Петриківський розпис для Наталії Малярчук є не лише культурною спадщиною України та традиційним мистецтвом але й таким, яке спроможне бути тлом для розвитку авторських уявлень. Художниця мала персональні виставки у Львові (галерея “Мамина світлиця”, Музей етнографії та художнього промислу) і в Тернополі в Українському домі “Перемога”. Картини її знаходяться у приватних колекціях та в музеях України.

* 5 грудня 2013 року Петриківський розпис було включено до Репрезентативного списку нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО. 


Сайт створений за підтримки OnlyArt