Виставка рисунків графічного роману «Герой поневолі»
Презентація графічного роману «Герой поневолі»
Графічний роман «Герой поневолі» (Том 1)
За повістю Івана франка
ISBN: 978-966-97431-0-7
Мова: українська / Формат: 21,5 x 29,6 см
Кількіст сторінок: 64 / Обкладинка: тверда
Автори: Міхай Тимошенко (Художник та співавтор концепції), Кирило Горішний (Адаптація тексту та співавтор концепції)
Колекція: “Українська графічна література”
Вперше в Україні видана українська література у вигляді графічного роману ! Подорожуйте в часі та відкрийте для себе Львів за часів Австрійської імперії очима Івана Франка та сучасних авторів !
Про сюжет
“Степан Калинович був канцеляристом при львівській державній бухгалтерії. Двадцять літ числив він скарбові доходи й видатки. Двадцять найкращих літ життя провів у отсій темній канцелярії, живучи з дня на день правильно і точно, мов добре накручений годинник, не думаючи про ніякі зміни, про інше життя. Треба було аж бурі 1848 року, щоб у те тихе, самітне життя внести деякий неспокій і заколот.” (Іван Франко)
У 1848 році Європу охопила хвиля революції. У Австрійській імперії вуличні протести переросли у національно-культурне пробудження та пожвавлення визвольних рухів. Правління Габсбурґів простягалась на величезній території, населеній різноманітними народами. Революція спалахнула в найбільших містах імперії. Ці події увійшли в історію як «Весна Народів».
В ті часи Львів розквітав як столиця найбільшої австрійської провінції – Галичини. З початком ХІХ століття, Австрійська центральна влада перетворювала Львів на німецьке місто під офіційною назвою Лемберг. Однак, у ньому переважали поляки, українці та євреї.
Головний герой – український працівник бухгалтерії, який не звик до самостійних дій. Його доля кардинально змінюється, коли він, поневолі, опиняється у вуличних боях між польськими революціонерами та австрійською владою. Зі Степаном Калиновичем трапляються неймовірні пригоди на львівських барикадах революції “Весна народів”.
Іван Франко у своєму творі приділяє увагу боротьбі за свободи громадян, а також національно-культурній свідомості людини. Він підкреслює героїзм та солідарність в час революції. Такі риси людського характеру актуальні та цінні незалежно від епохи… Іван Франко написав цю історичну повість польською мовою у 1889 р., а українською у 1904 р. В графічному романі “Герой поневолі” оригінальний текст подаємо не в повному обсязі. Оригінальна мова автора повністю збережена.
Про “Австрійський” Львів
Спадок, який залишила доба Австрійської імперії для Львова є неоціненним, вважають історики. Феномен стародавнього Лемберга є відомим не лише в Галичині, але й далеко за її межами. Він асоціюється з багатьма легендами, міфами, таємницями та загадками, залишаючись водночас ще мало дослідженим. Створення графічного роману “Герой поневолі” є результатом глибокої документальної роботи та дослідження за допомогою відомих львівських істориків. Оглядач зустріне на малюнках знакові для міста місця та будівлі, які частково збереглися донині. Він зануриться в атмосферу та життя іншої епохи, у багатокультурне минуле габсбурзького Львова.
Про графічний роман
Графічний роман “Герой поневолі” — двотомна графічна адаптація історичної повісті Івана Франка. У такому романі сценарій і малюнки співіснують для передачі сюжету. Ще маловідомий в Україні, цей жанр не обмежуєтсья загальновідомим поняттям “комікс”. Американське слово “комікс” (у перекладі – “кумедний) асоціюється у широкого загалу з жартівливою дитячою книжкою. У “графічному романі” — література як для дітей, так і для дорослих. Візуальний зміст графічного роману призначений для всіх поколінь, частин країни та іноземців, яких крім Івана Франка вабить місто Львів, Україна, Польща, історія, мистецтво… або все разом.
[…] Іван Франко, Міхай Тимошенко, Кирило Горішний, Леополь […]